Wimbledon: Ante Pavić i Donna Vekić izborili drugo kolo, porazi Karlovića, Tomljanović i Martić

Prvo kolo, tenisači: Pavić - Falla 6:4, 6:3, 7:5, Dancevic - Karlović 6:4, 7:6 (5), 7:6 (4). Tenisačice: Tomljanović - Heather Watson 3:6, 2:6, Martić - Dominguez Lino 0:6, 1:6, Vekić - Vinci 6:4, 4:6, 6:4

Ante Pavić/Getty Images

Drugi dan Wimbledona donio je nove nastupe hrvatskih tenisača, Ante Pavić plasirao se u drugo kolo Wimbledona, dok su Ivo Karlović i Ajla Tomljanović ispali u prvom kolu.

Pavić je nakon kvalifikacija u prvom kolu pobijedio Kolumbijca Alejandra Fallu 6:4, 6:3, 7:5 u meču koji je trajao 103 minute. Krajem prvog seta hrvatski tenisač spasio je dvije lopte za break kod 4:4, a zatim je oduzeo servis protivniku i uzeo prvu dionicu. Pavić je nastavio u odličnom ritmu i u drugom setu je poveo 3:0 što se pokazalo dovoljnim iako je kolumbijski tenisač imao još dvije prilike za break. Hrvatski tenisač u trećem setu imao je vodstvo 5:2. Kada je trebalo privest meč kraju, Falla je nanizao tri gema. Ipak, Pavić je još jednom stigao do breaka i drugu priliku nije propustio.

Karlović je pak izgubio od Kanađanina Franka Dancevica 4:6, 6:7 (5), 6:7 (4) koji je u turnir ušao kao “sretni gubitnik”. Dancevic je u prvom setu stigao do breaka kod vodstva 5:4, dok je u drugom setu propustio dvije set lopte također kod vodstva 5:4. Ipak, u tie breaku je bio sigurniji. Trinaesta igra nije bila sretna za Karlovića ni u trećem setu. Hrvatski tenisač u trećem setu uspio je nadoknaditi i break, ali opet nije mogao slomiti protivnika u ključnim trenucima.

Ajla Tomljanović svoj nastup je okončala protiv Britanke Heather Watson 3:6, 2:6. Ajla je loše krenula i izgubila prva tri gema. Poslije je imala nekoliko prilika vratiti break, ali nije uspjela. Watson je u istom ritmu nastavila u drugom setu i na kraju uvjerljivo slavila.

Prvo kolo, tenisači: Pavić – Falla 6:4, 6:3, 7:5, Dancevic – Karlović 6:4, 7:6 (5), 7:6 (4). Tenisačice: Tomljanović – Heather Watson 3:6, 2:6, Petra Martić – Lourdes Dominguez Lino 0:6, 1:6, Donna Vekić – Roberta Vinci 6:4, 4:6, 6:4.