Wimbledon: Čilić nakon više od tri sata igre poražen od 82. tenisača svijeta!

Marin je ispao već u drugom kolu.

Marin Čilić

Marin Čilić nije izborio treće kolo trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona. Protiv Argentinca Guido Pelle jučer je vodio 6:3, 6:1 i 3:4, no kiša je odgodila njihov meč pa su nastavak odradili danas. U konačnici završilo je 3:6, 1:6, 6:4, 7:6 i 7:5 za Argentinca i to nakon tri sata i 14 minuta igre.

Da podsjetimo, u prvom setu jedan break Čilića presudio je i donio trećem nositelju vodstvo. U drugom setu peti tenisač svijeta čak tri puta oduzeo je servis protivniku i lakoćom poveo 2:0, a u trećem setu Argentinac i 82. tenisač svijeta imao je prednost jednog breaka, a nakon kiše Pella je zadržao servis prednosti i smanjio na 2-1.

U četvrtom setu Čilić je imao vodstvo od 3:1, no re-breakom se Argentinac prvo vratio, a zatim novim breakom i preokrenuo rezultat. Ipak, iskusni Čilić uspio je odvesti set u trinaestu igru, u kojoj je Pella rezultatom 7-3 odveo meč u peti set.

U njemu nismo vidjeli nijedan break, a Marin je spasio dvije meč lopte. No, pri rezultatu 6:5 Argentinac je došao do nove dvije meč lopte te iskoristio drugu i šokirao teniski svijet!