WIMBLEDON: Čilić pobjedonosno protiv Ukrajinca

Marin Čilić/Foto: commons.wikimedia.org - Carine06

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić svladao je Ukrajinca Sergija Stahovskoga 6:2, 6:7 (6), 6:4, 6:4 i tako izborio treće kolo Wimbledona.

Čiliću je za pobjedu trebao gotovo tri sata igre, a jedini pad koncentracije u igri imao je u drugom setu kada je kod vodstva 3:2 dopustio Ukrajincu da nizom od 14 poena dođe do prednosti 5:3 , no  naposljetku Čilić se ipak uspijeva povratiti. Izgubljeni set ‘razbudio’ je najboljeg hrvatskog tenisača koji  potom  ‘breakom’ na početku trećeg seta  vraća kontrolu na terenu.  Još jedan ‘break’, u petom gemu četvrtog seta, osigurao je pobjedu našeg tenisača.

Čilićev sljedeći suparnik je 28-godišnji Lacko, trenutačno 123. tenisač svijeta, koji je plasmanom u treće kolo izjednačio najbolji rezultat na trećem Grand Slam turniru sezone. Čilić i Lacko su odigrali samo jedan meč na ATP turnirima, 2010. godine u francuskom Metzu, gdje je naš tenisač bio bolji u dva seta.

U ženskoj konkurenciji Ana Konjuh je u suzama  završila nastup na ovogodišnjem Wimbledonu. Dubrovkinja je nakon maratona izgubila dvoboj od 3. nositeljice, Poljakinje Agnieszke Radwanske (6:2, 4:6, 9:7) nakon što je propustila tri meč-lopte (dva puta servirala za pobjedu). No, njenu sudbinu u ovom dvoboju odredio je četvrti poen 15. gema trećeg seta (kod 7:7) kad je, hvatajući jednu skraćenu lopticu stala na nju i iskrenula nogu. Pokušala je Ana nakon tretmana fizioteraputkinje nastaviti dvoboj, no vidljivo je bilo da to neće ići. Nije predala dvoboj, borila se, no Radwanska u nastavku nije imala problema u prolazu u treće kolo.