Wimbledon: Donna Vekić izbacila četvrtu igračicu svijeta!

Senzacionalan uspjeh naše tenisačice.

Donna Vekić/Getty Images

Mlada Osječanka Donna Vekić napravila je najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona, nakon što je izbacila četvrtu nositeljicu i četvrtu tenisačicu svijeta, Amerikanku Sloane Stephens rezultatom 6:1 i 6:3 za svega 72 minute igre.

U prvom setu 55. tenisačica svijeta održala je pravu lekciju Amerikanki i od rezultata 1:1 s dva uzastopna breaka povela 5:1 te mirno privela set kraju. Iako je Amerikanka vodila 2:0 u trećem setu, naša tenisačica s nova četiri oduzeta servisa i iskorištenom četvrtom meč loptom preokrenula je i upisala jednu od svojih najvećih pobjeda u karijeri.