Wimbledon: Ivo Karlović prokockao nemoguće! Imao 2-0 u setovima i meč loptu pa ispao!

Div sa Šalate doživio je šokantan poraz.

Ivo Karlović nije se uspio plasirati u treće kolo trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona. Div sa Šalate nakon velike drame te točno četiri sata igre sa 6:7, 3:6, 7:6, 7:6 i 13:11 poražen je od Nijemca Jan-Lennard Struffa.

Bio je to napeti prvi set, u kojem nije bilo breakova pa je trinaesta igra odlučila pobjednika. To je bio Ivo, koji je rezultatom 7-5 poveo u setovima. Jedan break u najboljem mogućem trenutku, pri vodstvu od 4:3, 112. tenisača svijeta odveo je do povećanja prednosti u setovima, da bi u trećem setu ponovno tie-break odlučivao o pobjedniku.

Ovaj put rezultatom 7-4 Nijemac je uspio smanjiti rezultat, a čak je i spasio Ivinu meč loptu pi rezultatu 6:5. Tako je ponovno tie-break odlučio o osvajaču seta, a i ovaj put Struff je rezultatom  7-4 izjednačio te odveo meč u odlučujući, peti set.

U njemu nismo vidjeli nijednu priliku za break sve do rezultata 12:11. Tada je Nijemac došao do prve break lopte u setu te ju odmah i iskoristio i šokirao našeg Ivu.