Wimbledon: Karlović preokretom do drugog kola

Div sa Šalate uspio je upisati pobjedu.

Hrvatski tenisač i 112. igrač na ATP ljestvici, Ivo Karlović, izborio je drugo kolo trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona. On je nakon dva sata i 42 minute igre nakon preokreta bio bolji od Rusa Mikhaila Youzhnyjeg rezultatom 4:6, 7:5, 7:6 i 6:3.

Jedan break u najgorem mogućem trenutku pri rezultatu 5:4 bio je dovoljan da Rus osvoji prvi set, no jedan break diva sa Šalate u drugom setu izjednačio je rezultat na 1-1.

Rezultatom 9-7 u tie-breaku trećeg seta Ivo je došao do vodstva, a potpuni preokret upotpunjen je oduzetim servisom za 3:1 u četvrtom setu, koji je bio dovoljan za pobjedu.