Wimbledon: Marin Čilić pobijedio Francuza Jeremyja Chardyja za četvrtfinale

Osmina finala: Marin Čilić - Jeremyj Chardy 7:6 (8), 6:4, 6:4

Marin Čilić/Getty Images

Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale Wimbledona! Hrvatski tenisač ponovo je pružio dobru partiju pobijedivši Francuza  Jeremyja Chardyja rezultatom 7:6 (8), 6:4, 6:4 i tako prvi put plasiravši se među osam najboljih u All England Clubu.

Čilić je od šest prilika za break iskoristio dvije, dok Chardy nije uspio realizirati niti jednu od četiri prilike. Hrvatski tenisač imao je 64 posto prvog servisa i 88 posto poena osvojenih na prvom servisu (61 od 69).

U prvom setu nije bilo prilika za break, a uoči trinaeste igre prekinut je meč zbog kiše. Čilić je prvu set loptu imao kod 7:6 u tie breaku, ali je Francuz sjajnom paralelom produljio nadu. Iduću priliku Čilić je imao na servisu, ali je pogriješio. Treća je bila sreća, Francuz je kod 8:9 napravio duplu pogrešku na servisu.

U drugom setu došao je do breaka kod 1:1 i nakon toga nije bilo povratka za Chardyja. Hrvatski tenisač i u trećoj dionici do breaka je stigao u trećem gemu. Čilić je bio miran do završnice, na servisu kod 5:4 Francuz je imao priliku za povratak.

Naime, Čilić je propustio realizirati dvije meč lopte, a onda je morao spašavati dvije break lopte. Ipak, treća je ponovo bila sreća i Čilić je priveo meč kraju.

U četvrtfinalu će igrati protiv pobjednika iz ogleda Novak Đoković – Jo-Wilfried Tsonga.