Wimbledon: Mektić i Peya poraženi u osmini finala

Osmi nositelji nisu uspjeli izboriti četvrtfinale.

Osmi nositelji trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona, Nikola Mektić i Alexander Peya, poraženi su u osmini finala od Nizozemca Robina Haasea i Šveđanina Roberta Lindstedta. Nakon tri sata i 27 minuta igre završilo je 7:5, 6:3, 3:6, 4:6 i 8:6.

Bio je to uzbudljiv meč, u kojemu su Haase i Lindstedt s po jednim oduzetim servisom u prva dva seta poveli 2-0 u setovima. No, naša kombinacija ubrzo je povela 3:0 u trećem setu te ga mirno privela kraju, a zatim je relativno brzo povela i 3:1 u četvrtom setu te izborila peti set.

Iako su u petom setu vodili 3:2 s prednošću oduzetog breaka, protivnici su prvo izjednačili, a zatim iskoristili drugu meč loptu i s rezultatom 8:6 prošli u četvrtinu finala.