Wimbledon: Novak Đoković u velikom finalu bolji od Federera

Novak Đoković/Getty Images

Novak Đoković po drugi puta u karijeri je osvajač Wimbledona! Srpski tenisač u finalu je svladao Švicarca Rogera Federea sa 6:7(7), 6:4, 7:6(4), 5:7, 6:4. Nakon gotovo četiri sata neizvjesnosti Đoković je pri vodstvu 5:4 u petom setu uspio oduzeti servis Federeru te time osigurati svoj drugi Wimbledonski odnosno sedmi Grand Slam naslov.

Izvanredan tenis igra se na središnjem terenu All England Cluba gdje je Đoković i ranije mogao slaviti. Pri rezultatu 5:3 u trećem setu srpski tenisač servirao je za meč, ali Federer mu tada oduzima servis te isto ponavlja u sljedećem Đokovićevu servis gameu i uzima četvrti set.

U petom setu Đoković je imao nekoliko šansi za break no Federer ih je uspješno spašavao. Sve do rezultata 5:4 u petom setu kada za velikog Švicarca više nije bilo povratka. Njegov forhend pri 15:40 završio je na mreži i Đoković je, nakon 2011., ponovo postao pobjednik Wimbledona.