Wimbledon: Ogromna senzacija prvog kola! Kvalifikantica izbacila Mariju Sharapovu!

Ruskinja je bila bolja od svoje sunarodnjakinje.

Nakon ogromne borbe i tri sata i 11 minuta igre, kvalifikantica iz Rusije Vitalia Diatchenko u prvom kolu trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona, izbacila je svoju sunarodnjakinju Mariju Sharapovu nakon preokreta rezultatom 6:7, 7:6 i 6:4.

Bila je to velika borba od samog početka meča. Obje tenisačice po tri puta oduzele su servis protivnici u prvom setu, no rezultatom 7-3 u trinaestoj igri MaSha je povela 1-0.

U drugom setu 22. tenisačica svijeta imala je prednost od 5:2, no Diatchenko je izjednačila, a zatim i osvojila set u tie-breaku rezultatom 7-3, da bi u odlučujućem setu nakon novog preokreta i rezultata 4:3 došla do 6:4 serijom od 3-0 i izborila drugo kolo.