Wimbledon: Škugor i Inglot nakon drame u pet setova prošli u osminu finala

Franko nastavlja svoj put na Wimbledonu.

Nakon velike borbe te tri sata i 19 minuta igre, 15. nositelji trećeg Grand Slam turnira ove sezone, Wimbledona, Dominic Inglot i Franko Škugor, izborili su osminu finala pobjedom nad Marcelom Demolinerom i Santiago Gonzalezom rezultatom 6:3, 4:6, 7:6, 2:6 i 6:2.

Po jedan break na početku i kraju prvog seta bio je dovoljan našoj kombinaciji za osvajanje istog, da bi jedan oduzeti servis Španjolca kod rezultata 3:3 u drugom setu donio izjednačenje.

Nismo vidjeli oduzimanje servisa u trećem setu, no u tie-breaku rezultatom 7-5 15. nositelji ponovno su poveli. Međutim, s dva oduzeta servisa u četvrtom setu Demoliner i Gonzalez ponovno izjednačuju te odvode meč u peti set.

A u tom, odlučujućem setu, naša kombinacija napravila je dva breaka te zasluženo prošla dalje.