Wimbledon: U sudaru dva hrvatska reketa Karlović slavio

Ivo Karlović/Foto: Gettyimages

Ivo Karlović pobjednik je hrvatskog derbija na otvaranju wimbledonskog turnira, Div sa Šalate u tri je seta (7:6(8), 7:6(7), 6:4) nadvisio Bornu Ćorića za svoju drugu pobjedu u dva međusobna ogleda. Borna može žaliti za čak šest propuštenih set-lopti u prve dvije dionice, a posebice se to odnosi na drugi set gdje je propustio prednost od čak 6:2. Jedini break viđen je u 10. gemu trećeg seta. Ivo je pogodio 26 asova uz 64 posto ubačenog prvog servisa.

Karloviću je za pobjedu nad Ćorićem trebalo dva sata i 15 minuta tijekom kojih je 37-godišnji veteran u ključnim trenucima pokazao više preciznosti i mirnoće.Suparnik u 2. kolu bit će mu Slovak Lukaš Lacko.

Čilić je u prvom dvoboju protiv Bakera slavio uvjerljivo. Američki tenisač je prijetio, prije svega u drugom setu, u kojem je propustio svih šest prilika za break, no to su bili jedini krizni trenuci koje je Čilić morao preživjeti u ovom dvoboju koji je završio s 18 aseva te bio izrazito nadmoćan u izravnim poenima (43-18). Marina u drugomu kolu čeka Ukrajinac Sergij Stahovskij koji je svladao Japanca Nishioku 6:3, 6:4, 6:4. Čilić protiv Ukrajinca vodi 3-0 u međusobnim dvobojima, ali ovo će im biti prvi put da igraju na travnatoj podlozi.

U ženskoj konkurenciji nastupila je Donna Vekić i bio je to dobar nastup iako je izgubila. Hrvatska tenisačica je pružila jak otpor 8. nositeljici i peterostrukoj pobjednici turnira Venus Williams.  U prvom je setu imala 6:5 i 40:15, no nije uspjela iskoristiti tu prednost i na kraju gubi meč u dva seta – 7:6(3), 6:4.