Wimbledon: Vekić preokretom preskočila prvu prepreku

Donna Vekić preokretom prošla u drugo kolo Wimbledona, u tri seta je bila bolja od Ruskinje Vikhlyantseve te će u drugom kolu igrati protiv šeste nositeljice Johanne Konte.

Sportske novosti

Uspješno je završio prvi dan za hrvatske predstavnike na Wimbledonu, u svom meču prvog kola Donna Vekić svladala je Ruskinju Nataliju Vikhlyantsevu nakon tri seta i 135 minuta igre. Konačan rezultat bio je 6:7 6:4 6:1 za maldu Osječanku.

Vekić je bila bolja protivnica u ovom meču koji je mogla riješiti i puno ranije, ali se bespotrebno uvela u probleme, pogotovo u prvom setu. Na kraju je imala 19 osvojenih poena više (103-84) te 13 prilika za oduzimanje servisa od kojih je iskoristila pet dok je Vikhlyantseva imala četiri prilika i iskoristila tek jednu.

Sjajno je Vekić krenula u meč i odmah povela 3:0 u prvom setu, ali izgubila je servis u najbitnijem trenutku seta. Kada je Donna servirala za set Ruskinja radi break i odvodi set u trinaestu igru u kojoj se bolje snašla i dobila prvi set. Drugi set ponovno je bio izjednačen, do jedinog breaka stigla je naša tenisačica u petom gemu seta. Nakon toga je skoro dopustila Ruskinji povratak i u ovaj set, ali spasila je sve tri break lopte u idućem gemu i privela set kraju.

U trećem setu ponovno odličan start za Vekić, sada je povela čak 4:0 te imala i četiri break prilike za odlazak na 5:0, ali ipak se spašava Ruskinja. Spas je ipak bio samo privremen jer je Vekić sigurno zadržala svoj servis, a onda i na servis Ruskinje iskoristila četvrtu meč loptu i osigurala drugo kolo trećeg Grand Slam turnira sezone.

U drugom kolu Vekić će igrati protiv šeste nositeljice turnira, domaće predstavnice i šeste nositeljice Johanne Konte. Ona je u prvom kolu lako slavila protiv predstavnice Kineskog Tajpeha Hsieh rezultatom 6:2 6:2. Vekić protiv Konte ima omjer 1-1, ali pobjeda je stigla pred nešto više od dva tjedna u finalu turnira u Nottinghamu.