Wimbledon: Venus Williams ipak prejaka za Anu Konjuh!

Našoj tenisačici ostaju još dvije prilike za plasman u četvrtfinale.

Peterostruka osvajačica Wimbledona Venus Williams  u osmini finala Wimbledona pobijedila je našu predstavnicu Anu Konjuh s 2:0 u setovima 6:3, 6:2. Venus se ovom pobjedom plasirala u četvrtfinale turnira.

Na početku prvog seta Venus je pokazala odličnu igru, igrala je gotovo bez pogreške. Ana se sjajno držala do sredine seta, ali  Williams je uspjela iskoristiti break loptu i povela je s 5:3. Venus je bila sigurna na svom servisu i zasluženo osvojila prvi set sa 6:3.

U drugom setu Konjuh je prva servirala i povela 1:0, ali iskusna Venus je uspjela iskoristiti drugi break u  gemu i povesti 2:1. Konjuh je imala priliku se da vrati u meč, ali nije uspjela iskoristiti. Venus je i u drugom setu nadigrala mladu hrvatsku tenisačicu za plasman u četvrtfinale Wimbledona.

Našoj tenisačici ostaju još dvije prilike za plasman u četvrtfinale. Naime, Ana igra još osminu finala u mješovitim parovima s Nikolom  Mektićem i u ženskim parovima s  Beatriz Haddad Maiom