Wolfsburg izbacio Inter, ozljeda Kovačića?

Wolfsburg je prekinuo europski put milanskoga Intera, a hrvatski veznjak Mateo Kovačić teren je s bolnom grimasom na licu napustio u 55. minuti...

Mateo Kovačić/Foto: Gettyimages

Wolfsburg je i u drugoj utakmici osmine finala Europske lige prikazao daleko bolju, konkretniju i smisleniju igru od milanskoga Intera te se s ukupnim rezultatom 5:2 plasirao u daljnju fazu natjecanja.

Gosti su poveli u 24. minuti kad je nabacio De Bruyne, a Carriza svladao Cagliurija. Inter je ipak u 71. minuti stigao do izjednačenja – Hernanes je dodao Palaciju, a švicarski vratar na golu vukova samo nemoćno ispratio let lopte iza svojih leđa.

Izabranici Roberta Mancinija jurnuli su poslije pogotka i pokušali izboriti makar produžetke, no kraj svim nadanjima označio je Bendtnerov pogodak u 89. minuti.

Hrvatski veznjak Mateo Kovačić počeo je utakmicu od prve minute, no travnjak je, s bolnom grimasom na licu, napustio u 55. minuti. Prve su procjene kako se radi o ozljedi koljena, no više će informacija biti poznato nakon detaljnijih liječničkih pregleda.

Ima ipak i dobrih vijesti za Niku Kovača – u pobjedničkoj je ekipi posljednjih dvadeset minuta, naime, odigrao povratnik nakon neugodne ozljede – ponajbolji igrač kockastih na proteklom SP-u u Brazilu Ivan Perišić.