WTA Acapulco: Ajla Tomljanović sjajnim nastupom izborila četvrtfinale

Osmina finala: Ajla Tomljanović - Victorija Duval 6:3, 6:0. Ajla je tako nastavila sa sjajnim igrama

Ajla Tomljanović/Getty Images

Ajla Tomljanović izborila je četvrtfinale WTA turnira u Acapulcu pobijedivši Victoriju Duval (157.) 6:3, 6:0 za  59 minuta igre. Ajla je tako nastavila sa sjajnim igrama, američka tenisačica koja je glavni turnir izborila kroz kvalifikacije, nije imala previše šansi.

Tomljanović je imala četiri prilike za oduzimanje servisa i imala je stopostotni učinak. Ujedno, hrvatska tenisačica spasila je dvije break lopte kod 5:3 u prvom setu. U drugoj dionici Tomljanović je bila još uvjerljivija i s tri breaka stigla je do osvojenog seta bez izgubljenog gema.