WTA Bogota: Mrdeža ispala u drugom kolu kvalifikacija

Terezu nećemo gledati u glavnom dijelu turnira u Kolumbiji.

Hrvatska tenisačica, 230. igračica svijeta, Tereza Mrdeža, nije se uspjela plasirati u treće i odlučujuće kolo kvalifikacija za glavni WTA turnir u kolumbijskoj Bogoti. Ona je nakon dva sata i 24 minute velike borbe poražena od pete nositeljice, Grkinje Valentini Grammatikopoulou rezultatom 4:6, 6:4 i 6:3.

Odlično je naša tenisačica krenula u meč i ubrzo nakon dva oduzeta servisa povela 4:0. No, istom mjerom uzvratila je i Kolumbijka te izjednačila na 4:4. Ipak, posljednji gem prvog seta pripao je Terezi nakon novog breaka i naša tenisačica povela je 1-0 u setovima.

Tada je sve krenulo nizbrdo. Od samog otvaranja drugog seta, gdje je Grkinja odmah napravila break, igra naše tenisačice se raspala. Korištenjem četvrte set lopte Valentini je izjednačila na 1-1 u setovima, a dva breaka u odlučujućem setu bila su joj dovoljna da prođe dalje.