WTA Bogota: Tereza Mrdeža u paru sa Zanevskom ispala u četvrtfinalu

Treće nositeljice ipak su bile prejake.

Tereza Mrdeža/Foto: ITF Tennis

Belgijska tenisačica Maryna Zanevska, zajedno s našom Terezom Mrdežom nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u kolumbijskoj Bogoti. Njih dvije nakon sat i 28 minuta igre poražene su od trećih nositeljica, Španjolke Lare Arruabarrena-Vecino i Amerikanke Alison Riske rezultatom 6:4, 5:7 i 10:8.

U prvom setu jedan oduzeti servis pri rezultatu 2:2 bio je dovoljan da treće nositeljice i osvoje set, no u drugom smo gledali pravu neizvjesnost. Već na samom početku breakom su Arruabarrena i Riske povele 2:0, no naša kombinacija izjednačila je na 2:2. Re-breakom su protivnice stigle do novog vodstva, no još jednim re-breakom Mrdeže rezultat je bio izjednačen, 3:3.

Napokon, pri rezultatu 6:5 belgijsko-hrvatska kombinacija došla je do breaka i odvela meč u posljednji set. Ipak, iako su imale prednost od 8-6, poražene su 10-8 i ispale iz turnira.