WTA Bol: Lukas ispala u parovima, ali izborila polufinale pojedinačne konkurencije

Odličan uspjeh naše tenisačice.

WTA96

Na WTA turniru na Bolu hrvatska tenisačica Tena Lukas plasirala se u polufinale pojedinačne konkurencije, nakon što je u susretu četvrtine finala sa 6:4, 4:6 i 6:1 pobijedila Marianu Duque-Marino. Naša, 318. tenisačica svijeta u prvom setu ubrzo je povela 3:0, a unatoč dosta muke, u konačnici je uspjela doći do vodstva u setovima. Osma nositeljica i 112. igračica WTA ljestvice uspijeva izjednačiti u setu u kojem smo vidjeli čak sedam oduzetih servisa, međutim, Tena je bila ta koja je u odlučujućem setu napravila čak tri breaka i osigurala polufinale.

Protivnica u polufinalu bit će joj Slovenka Tamara Zidanšek, a tko god uđe u finale zna da će u njemu igrati protiv Poljakinje Magde Linette, kojoj je Talijanka Sara Errani predala meč polufinala.

Zanimljivo, Zidanšek i Lukas zajedno su se natjecale u konkurenciji parova, no izgubile su svoj četvrtfinalni ogled od Duque-Marino i Kineskinje Yafan Wang s dva puta po 6:4 nakon 71 minute igre. Tako će četvrte nositeljice za finale igrati protiv belgijsko-španjolske kombinacije Bonaventure / Sorribes Tormo, dok su finale već izborile Soler Espinosa iz Španjolske i Štefkova iz Češke, pobjedom nad drugim nositeljicama, Amerikankama Christian i Santamarijom rezultatom 6:2, 6:7 i 10:5.