WTA Bol: Slovenka Tamara Zidanšek osvojila naslov!

Druga nositeljica doživjela je veliki poraz.

Slovenska tenisačica, 122. na svijetu, Tamara Zidanšek osvojila je WTA turnir na Bolu pobijedivši u finalu Poljakinju i drugu nositeljicu, 68. igračicu svijeta Magdu Linette sa 6:1 i 6:3 nakon sat i 33 minute igre.

Bio je to jednosmjeran prvi set u kojemu je s dva oduzeta servisa Tamara lakoćom došla do prednosti. Buran je bio početak drugog seta jer nijedna tenisačica u prva tri gema nije zadržala svoj servis, a novu razmjenu servisa vidjeli smo kod rezultata 4:2.

Iako je Slovenka vodila 5:2, Magda se uspjela vratiti na 5:3 spasivši tri meč lopte, no već u idućem gemu izgubila je svoj servis i dozvolila pobjedu Tamari.