WTA Brisbane: Vekić pobjedom u novoj godini

Donna Vekić pobjednički i u novoj godini.

Hrvatska tenisačica Donna Vekić pobjedom je ušla u novu godinu, uspjela se plasirati u četvrtfinale turnira u australskom Brisbaneu. S 2:1 u setovima svladala je Nizozemku Kiki Bertens.

U osmini finala snage je odmjerila s Bertens, šestom nositeljicom turnira. Nizozemka je bolja plasirana i na WTA tablici, gdje zauzima deveto mjesto, dok se Vekić nalazi na 34. mjestu. Pobjednica prvog seta odlučena je u tie-breaku, a uspješnija je bila hrvatska predstavnica. U drugom setu bolje se snašla Nizozemka i s pet uzastopnih gemova slavila s 1:6. Posljednji odlučujući set dobro su otvorile obje tenisačice i držale servis u svojim rukama do devetog gema, tada prvi break uspijeva Bertensovoj. Unatoč tome Vekić se nije predala i s dva oduzimanja servisa protivnici uspjela okrenuti rezultat u svoju korist te slaviti s 2:1 u setovima. U nastavku turnira dočekuje bolju iz dvoboja Svitoline i Sasnovič.