WTA Budimpešta: Treći poraz u četvrtom nastupu ove sezone za Anu Konjuh

Ana je pala na 547. mjesto WTA ljestvice.

Talentirana hrvatska tenisačica čiju karijeru drastično usporavaju brojne ozljede, Ana Konjuh poražena je u prvom kolu WTA turnira u mađarskom glavnom gradu Budimpešti.

Bolja od Ane bila je francuska veteranka Pauline Parmentier sa 7:5 6:3. Obje tenisačice držale su početni udarac do same završnice prvog seta, a samo je Konjuh kod 1:1 morala spasiti jednu break loptu. Kod 5:5 je Parmentier iskoristila prvu priliku kod vodstva 0:40, dok je istu prednost već u sljedećem gemu stvorila i Ana, ali je Francuskinja spasila tri vezane break prilike i osvojila set.

Slična situacija dogodila se u drugom setu, samo nešto ranije. Kod 2:2 Parmentier koristi prvu od tri prilike za obrat, a u sljedećem gemu Konjuh propušta 15:40. Kod servisa Ane za ostanak u meču, francuska predstavnica još jednom čini obrat i upisuje pobjedu.

Ana je zbog operacije lakta propustila gotovo čitavu prošlu sezonu, pala je na 547. mjesto, a od povratka na terene u četiri nastupa upisala je tri poraza. Pobjedila je samo Gruzijku Bolkvadze u Fed Cupu.

Ana Konjuh – Pauline Parmentier 5:7 3:6