WTA Bukurešt: Martić nakon drame do četvrtfinala

Petra je uspjela proći dalje.

Petra Martić plasirala se u četvrtinu finala WTA turnira u rumunjskom Bukureštu nakon što je u meču osmine finala sa 6:2, 6:7 i 6:4 za dva sata i 36 minuta igre pobijedila Amerikanku Claire Liu.

U prvom setu Petra je s lakoćom oduzela tri servisa protivnici te povela u setovima, no u drugom setu obje tenisačice protivnici su oduzele po četiri servisa. Imala je Petra i tri meč lopte, no nije ih iskoristila, što je Liu kaznila i rezultatom 7-5 u tie-breaku stigla do izjednačenja.

Činilo se da će naša tenisačica lakoćom privesti meč kraju nakon vodstva od 4:0 u trećem setu, no Liu se ponovno vratila i izjednačila na 4:4. Ipak, više od toga nije mogla pa je 60. tenisačica svijeta iskoristila šestu meč loptu i prošla dalje.