WTA Burnie: Tereza Mrdeža poražena već u prvom kolu

Domaća predstavnica bila je jača.

Hrvatska 27-godišnja tenisačica Tereza Mrdeža nije uspjela izboriti drugo kolo WTA turnira u australskom Burnieju. Ona je u dva seta izgubila od domaće predstavnice Olivie Rogowske sa 6:2 i 6:1.

Četvrta nositeljica već na samom početku oduzela je servis našoj tenisačici, a do drugog breaka stigla je pri rezultatu 4:2 i mirno privela set kraju. Poljakinja, inače 151. tenisačica svijeta, u drugom setu čak je četiri puta breaknula Terezu, kojoj je to pošlo za rukom samo jednom pa je nakon svega 69 minuta igre upisala zasluženu pobjedu.

U osmini finala igrati će protiv još jedne domaće predstavnice, Ellen Perez, dok će u slučaju prolaza za polufinale igrati protiv jedne od dvije Australke, Jaimee Fourlis ili Destanee Aiave.