WTA Charleston: Odlična Mirjana Lučić-Baroni u četvrtfinalu!

Mirjana Lučić-Baroni ostvarila je još jednu vrijednu pobjedu na WTA turniru u američkom Charlestonu. Iz izuzetno napetog i neizvjesnog dvoboja Mirjana je izašla kao pobjednica protiv 21. tenisačice svijeta, Nizozemke Kiki Bertens. Za sat vremena i 47 minuta naša tenisačica slavila je sa 7:6 i 6:4 te se plasirala u svoje četvrto četvrtfinale ove sezone.

Tenisačicama je danas velike probleme zadavao jak vjetar, pogotovo u prvom setu. Bertens je povela s 2:0 i tu prednost održavala je do osmog gema, kada Mirjana vraća break i poravnava rezultat na 4:4. Nakon toga su obje još jednom oduzele servis jedna drugoj pa se izjednačen prvi set rješavao u trinaestoj igri. Nizozemka je još jednom bolje otvorila, povela je 4:1, no naša tenisačica se još jednom vratila i sa 7:5 zaključila prvih sat vremena igre. Drugi set je bolje otvorila Lučić-Baroni, a premda se Bertens dvaput vraćala, Mirjana je uspjela dovršiti posao sa 6:4. Iako je naša igračica imala više neprisiljenih pogrešaka nego winnera, ubacila je 71 % prvog servisa, a ukupno je osvojila sedam poena više od protivnice.

Za plasman u polufinale Mirjana će igrati protiv bolje iz dvoboja Shelby Rogers – Naomi Osaka. Zanimljivo je da od ovog tjedna Hrvatska, nakon 13 godina (Karolina Šprem, 2004. godine), ponovo ima tenisačicu među 25 najboljih na WTA listi. Na live-rankingu Lučić-Baroni trenutno se nalazi na 22. mjestu.