WTA: Donna Vekić i Ana Konjuh zaustavljene u prvom kolu Moskve

Prvo kolo: Donna Vekić - Irina-Camelia Begi sa 6:7 (5), 6:1, 3:6, Ana Konjuh - Anastasija Pavljučenko 3.6, 4:6

Donna Vekić/Getty Images

Donna Vekić i Ana Konjuh okončale su nastup u prvom kolu turnira u Moskvi. Vekić je izgubila od Rumunjke  Irine-Camelije Begi sa 6:7 (5), 6:1 i 3:6 nakon dva sata i 15 minuta igre. Bio je to drugi međusobni ogled tenisačica i druga pobjeda Rumunjke.  Vekić je priliku propustila i u prvom setu kada je prva stigla do breaka (3:2). Vekić je već u idućoj  igri izgubila prednost, a u trinaestoj igri previše je griješila.

Hrvatska tenisačica bila je puno sigurnija u drugom setu, te je uz dva breaka izborila treći set. Ipak,  Vekić je opet zapela na prvoj stepenici.

Konjuh je izgubila od Ruskinje Anastasije Pavljučenko s 6:3, 6:4. Hrvatska tenisačica dobro je parirala 30. igračici svijeta, ali od sedam prilika za break iskoristila je samo jednu.