WTA Indian Wells: Martić namučila, no ipak izgubila od Simone Halep

Prva tenisačica svijeta ipak je bila prejaka.

eZadar

Hrvatska tenisačica i 51. igračica na WTA ljestvici, Petra Martić, završila je svoj nastup na WTA Indian Wells turniru nakon što je poražena od prve nositeljice i prve tenisačice svijeta. Rumunjka Simona Halep nakon drame te dva sata i 24 minute igre slavila je sa 6:4, 6:7 i 6:3.

Zašto je najbolja tenisačica na svijetu Simona je pokazala već na samom početku meča kada je oduzela servis našoj tenisačici i nije ga ispuštala do kraja seta te ga osvojila sa 6:4.

Međutim, u drugom setu Petra je igrala maestralno i povela 3:0. No, kad je bilo najpotrebnije, pri rezultatu 5:3, kao da se uplašila svjesnosti da je mogla oduzeti set najboljoj tenisačici svijeta. Halep joj je oduzela servis i odvela susret u tie-break, no u njemu je Petra pokazala svoje pravo lice i sa 7-5 izborila treći set.

Posljednji set krenuo je odlično za našu predstavnicu, koja je povela 3:1. Međutim, Simona se uspjela vratiti i izjednačiti na 3:3, a zatim novim oduzetim servisom i povesti 5:3 te privesti meč kraju.