WTA Indian Wells: Pera izbacila Janu Fett na korak do glavnog dijela natjecanja

Jana nije imala sreće.

Jana Fett/Getty Images

Hrvatska tenisačica, 112. igračica na WTA ljestvici, Jana Fett, nije uspjela proći kvalifikacije vrlo jakog turnira Indian Wells u Sjedinjenim Američkim Državama. Ona je na pretposljednjoj stepenici do finalnog dijela turnira poražena od domaće predstavnice Bernarde Pere rezultatom 6:3 i 6:4 nakon 93 minute igre.

Pravu dramu u prvom setu gledali smo nakon rezultata 2:2. Prvo je Bernarda napravila break, da bi re-breakom Jana izjednačila, no do kraja seta 103. tenisačica svijeta još je dva puta oduzimala servis našoj tenisačici i povela sa 6:3.

Sličnu situaciju vidjeli smo i u drugom setu. Pri rezultatu 2:1 Pera je napravila break, Jana se vratila re-breakom, da bi Pera ponovno oduzela servis Fett i povela 5:2. Jana je uspjela smanjiti na 5:4, no novim re-breakom nakon osme meč lopte Pera je izborila finale kvalifikacija.