WTA Indian Wells: Petra Martić izbacila 25. nositeljicu i izborila šesnaestinu finala!

Naša tenisačica priredila je veliku senzaciju.

U drugom kolu jakog WTA Indian Wells turnira, hrvatska predstavnica i 51. tenisačica svijeta, Petra Martić, priredila je veliku senzaciju izbavcivši 25. tenisačicu svijeta, Čehinju Barboru Strycovu. Nakon sat i 56 minuta igre rezultat je bio 7:5 i 6:4.

Prvi set igrao se poen za poenom bez oduzimanja servisa sve do rezultata 4:4. Tada Čehinja radi break i dolazi na korak do osvajanja seta, no Petra uzvraća re-breakom, kojeg potvrđuje na vlastitom servisu, a zatim koristi i šestu set loptu na Strycovin servis i dolazi do prednosti od 7:5.

Odlično je naša tenisačica otvorila drugi set i povela 2:0, no Barbora se vratila i susret je bio izjednačen sve do rezultata 5:4. Tada petra na Barborin servis dolazi do prve meč lopte, koju odmah koristi te se uspješno plasirala u šesnaestinu finala.