WTA Indian Wells: Petra Martić izborila četvrtfinale!

Kakav uspjeh naše tenisačice.

Hrvatska tenisačica, 51. na WTA ljestvici, Petra Martić, izborila je četvrtinu finala jakog WTA Indian Wells turnira nakon što je u susretu osmine finala nakon 82 minute sa 6:3 i 7:6 izbacila Čehinju Marketu Vondrousovu.

Već na samom početku meča Petra je oduzela servis protivnici i ubrzo došla do prednosti od 2:0. Tada se igrao gem za gemom sve do rezultata 5:3, kada naša tenisačica dolazi do prve break lopte, koju odmah koristi i osvaja set.

Vondrousova se i u drugom setu ubrzo našla u rezultatskom zaostatku od 2:0, no re-breakom se uspjela vratiti u meč. Petra je ponovno oduzela servis protivnici pri rezultatu 4:3, no umjesto da ga potvrdi i osvoji meč, Čehinja, 54. na WTA ljestvici, uspjela je novim re-breakom izjednačiti. Marketa je čak i povela 6:5, no tada Petra prvo radi re-break, a zatim osvaja i trinaestu igru te prolazi u četvrtfinale.