WTA Istanbul: Vekić nakon preokreta poražena od Begu

Rumunjka je ipak prošla u polufinale.

Donna Vekić/Getty Images

Donna Vekić nije se uspjela plasirati u polufinale WTA turnira u turskom Istanbulu. Bolja od nje nakon dva sata i 16 minuta bila je rumunjska tenisačica i sedma nositeljica Irina Begu s 3:6, 7:6 i 6:1.

Iako je gubila 1:0 oduzetim servisom, re-breakom se Osječanka vratila, da bi pri rezultatu 3:2 novim oduzetim servisom došla do osjetnije prednosti te mirno privela prvi set kraju.

U drugom setu vidjeli smo čak šest oduzetih setova s obje strane, a pri rezultatu 6:5 Donna je servirala za meč i propustila meč loptu, nakon koje je Rumunjka odvela susret u tie-break i sa 7-1 izjednačila na 1-1 u setovima.

Nakon propuštene meč lopte, 54. tenisačica svijeta nije se uspjela oporaviti. Čak tri puta Begu joj je oduzimala servis te izborila polufinale.