WTA Madrid: Muguruza izbacila Donnu Vekić

Treća nositeljica bila je prejaka za mladu Osječanku.

Donna Vekić nije se uspjela plasirati u osminu finala WTA turnira u španjolskom Madridu. U susretu šesnaestine finala bolja od nje bila je domaća predstavnica, treća nositeljica i treća tenisačica svijeta, Garbine Muruguza. Nakon dva sata i tri minute igre te preokreta završilo je 2:6, 6:4 i 6:1.

U prvom setu Donna je ubrzo s dva oduzeta servisa povela 3:0 i mirno privela set kraju. U drugom setu povela je 3:2, no re-breakom se Španjolka prvo vratila, da bi pri rezultatu 5:4 još jednom oduzela servis našoj protivnici te izjednačila na 1-1.

Odlučujući, treći set, bio je riješen praktički prije nego je počeo. Muguruza je s breakom došla do vodstva od 3:0, a još jednim breakom potvrdila je vodstvo i zasluženo izborila osminu finala.