WTA Mallorca: Konjuh propustila šansu za polufinale

Ana Konjuh doživjela je poraz u četvrtfinalu WTA turnira koji se igra na Mallorci. U tri seta bolja je bila Latvijka Anastasia Sevastova, 19. tenisačica svijeta, sa 7:5, 1:6 i 7:6.

Naša tenisačica nije iskoristila brojne prilike koje su joj se nudile. U prvom setu vodila je 4:1, s break-loptama za servis za prvi set, no počela je sve više griješiti te na kraju prokockala svu prednost. Drugi set ponudio je identičan početak, ali ovaj put Dubrovkinja je uvjerljvo zaključila posao te poravnala na 1:1. U odlučujućem setu Konjuh je imala servis za meč kod 5:4. Ponovo je loše odigrala servis gem, a naposljetku i trinaestu igru te upisala poraz.

28. tenisačica svijeta nakon jučerašnje uvjerljive pobjede protiv Viktorije Azarenke tako nije uspjela ponoviti svoju najbolju igru. Sljedeći tjedan trebala bi igrati u Eastbournu, posljednji turnir prije trećeg Grand Slama ove sezone – Wimbledona.