WTA Miami: Donna Vekić izborila šesnaestinu finala pobjedom nad Vesninom

Nova pobjeda naše tenisačice.

Donna Vekić plasirala se u šesnaestinu finala WTA turnira u Miamiju nakon što je u današnjem meču nakon dva sata i 43 minute igre bila bolja od Ruskinje Elene Vesnine rezultatom 6:3, 6:7 i 6:1.

Dvije break lopte Ruskinja je spasila već pri rezultatu 1:1, no ništa nije mogla tri gema kasnije kada Donna sa 40:0 oduzima servis protivnici. Identično oduzimanje servisa vidjeli smo i kod rezultata 5:3 kada prvom set loptom 55. tenisačica svijeta dolazi do vodstva.

U drugom setu nije bilo oduzimanja servisa pa se ušlo u trinaestu igru, u kojoj je Vesnina ubrzo povela 5-0 te izjednačila u setovima. Ipak, odlučujući set Donna je s lakoćom osvojila te nakon tri breaka s uvjerljivih 6:1 prošla dalje.