WTA Miami: Jana Fett Čehinji predala susret kvalifikacija

Janu nećemo gledati na glavnom turniru.

Hrvatska tenisačica i 112. na WTA ljestvici, Jana Fett, predala je polufinalni susret kvalifikacija za glavni susret WTA turnira u Miamiju. Nakon dva sata i 22 minute velike borbe protiv Čehinje Barbore Krejčikove predala je susret pri rezultatu 6:4, 5:7 i 1:3.

Bila je to od samog početka jedna vrlo nervozna igra obje tenisačice, a u prvom setu vidjeli smo čak sedam breakova. Čehinja je tri puta oduzela servis Jani, dok je Jana četiri puta oduzela servis protivnici i u konačnici osvajanjem treće set lopte povela.

Smirile su se tenisačice u drugom setu, a Jana je napravila prvi break i povela 5:2. No, tada 138. tenisačica svijeta radi veliki preokret i dolazi do dva breaka, uz koja je osvojila i set sa 7:5.

Već na samom početku trećeg seta Krejčikova je još jednom oduzela servis našoj tenisačici, a pri rezultatu 3:1 Fett je odlučila predati meč zbog ozljede. Od preostalih naših tenisačica danas će još igrati i Petra Martić i Donna Vekić.