WTA Miami: Petra Martić izbacila 19. tenisačicu svijeta!

Veliki uspjeh naše tenisačice.

Hrvatska tenisačica, 40. na WTA ljestvici, Petra Martić, uspješno je preskočila još jednu prepreku na WTA turniru u američkom Miamiju. Ona je nakon dva sata i 13 minuta igre nakon velikog preokreta pobijedila Kristinu Mladenović rezultatom 3:6, 6:4 i 6:2.

U prvom setu Francuskinja je prva uzela break i povela 3:1, no naša tenisačica re-breakom uzvraća te stiže do izjednačenja. Međutim, novo oduzimanje servisa 19. tenisačice svijeta vidjeli smo pri rezultatu 4:3, što je iskusna Kristina iskoristila i nakon treće set lopte povela 1-0 u setovima.

Već na samom početku drugog seta još jednim breakom Mladenović je došla do prednosti od 2:0. Međutim, naša tenisačica je izjednačila na 2:2, da bi iskoristila treću break, a ujedno i set loptu pri rezultatu 5:4, te izjednačila u setovima na 1-1.

U odlučujući, treći set, Petra je krenula maestralno i nakon samo 12 minuta povela je 3:0. Francuskinja se do kraja nije uspjela oporaviti te je naša predstavnica izborila šesnaestinu finala.