WTA New Haven: Lučić-Baroni prekinula crni niz i upisala pobjedu nakon duga tri mjeseca!

Jedina naša predstavnica na WTA turniru Connecticut Open u New Havenu, Mirjana Lučić-Baroni, upisala je pobjedu nakon duga tri mjeseca. U prvom kolu ovog turnira sa 6:4, 6:7 i 6:3 pobijedila je Estonku Anett Kontaveit.

35-godišnja Lučić-Baroni odlično je krenula u meč jer je već u prvom gemu oduzela servis protivnici. Estonka je uspjela napraviti re-break, no naša predstavnica uzvratila je istom mjerom i povela 3:1. Do kraja seta obje tenisačice su još jednom gubile svoj servis, no u konačnici Mikica je sa 6:4 osvojila prvi set.

U drugom setu obje tenisačice su jednom gubile svoj servis te je set otišao u tie-break. U njemu je više koncentracije imala 28. igračica na svijetu i odvela susret u treći set. A u njemu se ključni trenutak dogodio pri rezultatu 4:3, kada je Lučić-Baroni sa 40-0 došla do break lopte, koju je u idućem gemu potvrdila i nakon dva sata i šest minuta igre prošla dalje.

”Nije tajna da već jako dugo nisam dobila nijedan meč. Mučila me ta ozljeda ramena, no danas sam odlučila biti tvrdoglava i pobijediti. I to je vrlo lijep osjećaj”, izjavila je naša tenisačica nakon meča.

Da podsjetimo, gubitnički niz Lučić-Baroni započela je upravo protiv Kontaveit u trećem kolu turnira u Rimu i od tada su ju pobjeđivale Buyukakčay, Niculescu, Witthoeft, Rybarikova i Suarez Navarro. Protivnica u osmini finala biti će joj bolja iz meča između Čehinje Siniakove i Kineskinje Peng, a ovo je ujedno i posljednji turnir prije posljednjeg Grand Slam turnira, US Opena, koji počinje 28. kolovoza.