WTA Rabat: Jana Fett izbacila Vickery za osminu finala

Uz male poteškoće naša tenisačica prošla je dalje.

Jana Fett/Getty Images

U šesnaestini finala WTA turnira u marokanskom Rabatu 112. tenisačica svijeta Jana Fett izbacila je Sachiju Vickery iz Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 6:2, 3:6 i 6:3 nakon dva sata i 11 minuta igre.

Prvi set bio je nestvaran. Igrao se break za breakom, vidjeli smo čak četiri re-breaka, a najbolje se snašla naša tenisačica te iskoristila prvu set loptu za vodstvo. U drugom setu Amerikanka je s dva oduzeta servisa ubrzo povela 4:1 te mirno set privela kraju za izjednačenje na 1-1.

Ipak, odlučujući set krenuo je odlično po Janu. Povela je 3:0, a unatoč malim poteškoćama, došla je do 5:3 i trećom iskorištenom meč loptom izborila osminu finala.