WTA Rim: Halep izbacila Sharapovu, u finalu protiv Eline Svitoline

Ruskinja ipak nije uspjela izbaciti prvu tenisačicu svijeta.

Rumunjska tenisačica Simona Halep u finalu prije finala pobijedila je Ruskinju Mariju Sharapovu rezultatom 4:6, 6:1 i 6:4 te se nakon dva sata i 26 minuta igre plasirala u finale WTA turnira u Rimu. Bila je to Halep tek druga pobjeda u devet međusobnih omjera s ruskom legendarnom tenisačicom.

U neviđenom prvom setu obje tenisačice oduzele su protivnici po četiri servisa, no MaSha je uzela i peti te iskoristivši prvu set loptu povela sa 6:4. Potpuno oprečnu igru gledali smo u nastavku. Prvo su tri breaka prve tenisačice svijeta bile dovoljne za osvajanje drugog seta (6:1), a zatim je, nakon što su si obostrano po tri puta oduzimale servise, presudio break Halep pri servisu Sharapove za ostankom u meču. Pri rezultatu 5:4 Simona je iskoristila prvu break, a ujedno i meč loptu i prošla u finale.

Halep će tako u finalu igrati protiv Ukrajinke i četvrte tenisačice svijeta, Eline Svitoline. Ona je sa 6:4 i 6:3 bila bolja od Anett Kontaveit iz Estonije. U oba seta po dva puta je oduzela servis 26. tenisačici svijeta i zasluženo izborila veliko finale.