WTA Rim: Lučić-Baroni preko Šarapove u treće kolo!

datta-sat.com

Naša tenisačica Mirjana Lučić-Baroni plasirala se u treće kolo jakog WTA turnira u Rimu. Prolaz je ostvarila zahvaljujući predaji Marije Šarapove pri rezultatu 2:1 u trećem setu. Prvi set dobila je Mikica sa 6:4, a u drugom je uzvratila Ruskinja sa 6:3.

Kao i Madridu, gdje je izgubila u tri seta, Lučić-Baroni je bolje otvorila dvoboj i breaknula Šarapovu u prvom gemu. Tu prednost zadržala je do kraja seta. Međutim, u drugoj dionici sjajna Ruskinja zaigrala je bolje, dok se naša tenisačica mučila na svom servisu. Odlučujući set počeo je u sličnom tonu, Šarapova je povela s breakom, no onda je uzela medicinski time-out, a nakon par poena i predala susret s povezom na mišiću lijeve noge.

Tako su se nastavile loše vijesti za povratnicu nakon suspenzije, koja je danas saznala kako neće dobiti priliku za nastup na Roland Garrosu. Naime, organizatori nisu ponudili pozivnicu Šarapovoj za nastup na tom prestižnom turniru, a njezina pozicija na WTA listi u trenutku formiranja entry liste za turnir nije bila dovoljno dobra. Ipak, Ruskinja je nedavnim rezultatima izborila kvalifikacije Wimbledona, turnira kojeg je osvojila 2004. godine.

Lučić-Baroni u osmini finala ide na bolju iz susreta Kerber – Kontaveit, koji je na rasporedu sutra. Večeras svoj meč igra i Marin Čilić protiv Amerikanca Ryana Harrisona.