WTA Rim: Slavlje Lučić-Baroni na startu turnira

Naša najbolja tenisačica Mirjana Lučić-Baroni upisala je svoju prvu pobjedu na crvenoj zemlji ove sezone. Nakon što joj u Stuttgartu i Madridu ždrijeb nije bio naklonjen (Mladenović, Šarapova), u prvom kolu Rima svladala je Čehinju Lucie Safarovu, 38. tenisačicu na WTA listi, sa 7:5, 4:6 i 6:3.

Meč u kojem su se obje igračice tražile u svojoj igri, Safarova je bolje otvorila te povela s velikih 5:1. Mirjana tada pronalazi svoj ritam, radi veliku seriju od čak sedam gemova zaredom i dobiva prvi set. Onda na red dolazi Čehinja, dobiva tri uzastopna gema, Mikica zatim uzvraća, no drugi set ipak pripada Safarovoj. Velika borba nastavila se i u trećem setu, gdje je Lučić-Baroni napravila break za 5:3 te pomalo sretnim udarcem, u kojem je loptica zapela za vrh mreže i otišla na stranu Čehinje, dolazi do pobjede.

Obje tenisačice susret su završile s većim brojem neprisiljenih pogrešaka nego winnera, a puno problema imala je Safarova i na drugom servisu naše tenisačice. Mirjana je tako ostvarila svoju prvu pobjedu u njihovih pet međusobnih dvoboja. U drugom kolu Makaranka imat će priliku uzvratiti Mariji Šarapovoj za poraz u Madridu. Druga naša predstavnica Donna Vekić igrat će protiv Francuskinje Caroline Garcie.