WTA Rim: Tijesan poraz Donne Vekić

Još jedan vrlo dobar meč u Rimu odigrala je naša tenisačica Donna Vekić. Ipak, u trileru koji je trajao dva sata i 40 minuta poražena je od Francuskinje Caroline Garcie, 24. tenisačice svijeta, sa 7:6, 3:6 i 7:6.

Slično kao i Lučić-Baroni nekoliko sati ranije, Vekić je izvela veliki preokret u prvom setu. Od zaostatka od 5:0 stigla je na 5:5, no nije uspjela dobiti i set. Prvi tie-break odlazi na stranu Garcie sa 7:2. U drugom setu naša je tenisačica bila bolja igračica na terenu te je sa 6:3 poravnala rezultat. U odlučujućoj igri Vekić je prva napravila break kod 3:2, da bi Francuskinja odmah uzvratila. Naposljetku se u novoj trinaestoj igri ponovo bolje snašla 23-godišnja Francuskinja i realizirala svoju ukupno petu meč-loptu.

Nakon što je prošla kvalifikacije, Osječanki je malo nedostajalo do novog slavlja. Njezin sljedeći nastup trebao bi biti na Roland Garrosu, koji počinje za dva tjedna. Sutra na teren izlazi i Marin Čilić, koji u drugom kolu očekuje pobjednika susreta Donaldson-Harrison.