WTA Shenzen: Halep sigurno do finala, Sharapova unatoč porazu ulazi u Top 50 nakon 18 mjeseci!

Poznate su finalistice prvog turnira ove godine.

U finalu WTA turnira u Shenzenu igrati će Rumunjka Simona Halep i Čehinja Katerina Siniakova.

Prva nositeljica i najbolja igračica svijeta očekivano je za svega 90 minuta nadigrala svoju sunarodnjakinju i 43. tenisačicu svijeta Irinu Begu sa 6:1 i 6:4. U oba seta su po dva oduzeta servisa bila dovoljna da Simona osigura svoje prvo finale ove godine.

Ruskinja Maria Sharapova ipak nije uspjela izboriti prvo finale u 2018. godini. Nakon velike borbe te sata i 57 minuta igre, poražena je od Čehinje Katerine Siniakove 2:6, 6:3 i 3:6. Dva breaka Čehinje bila su dovoljna da se osvoji prvi set, no MaSha je ekspresno odgovorila u drugom, ubrzo povela 3:0 i mirno privela set kraju. Ipak, u odlučujućem, trećem setu, jedna nepažnja i izgubljen servis Marije pri rezultatu 3:2 rezultirao je pobjedom Čehinje, koja je iskoristila četvrtu meč loptu i izborila finale. Unatoč porazu, od ponedjeljka će legendarna Ruskinja skočiti u Top50 igračica na svijetu, prvi put nakon 27. lipnja 2016. godine.