WTA STUTTGART: Konjuh poražena u prvom kolu parova

Ana Konjuh/Getty Images

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh nastupila je u paru s Uzbekistankom Varvarom Lepchenko i već u prvom kolu WTA turnira u Stuttgartu doživjela poraz. Rezultatom 2:1 u setovima bolji je bio Britanski par Naomi Broady / Anna Smith.

Britanke su brzo došle do prednosti, povele su s 3:0 u gemovima. Kako se pokazalo na kraju seta, do jedinog gema u setu Konjuh / Lepchenko stigle su kod rezultata 3:1. Do kraja su Britanke osvojile tri uzastopna gema i slavile s uvjerljivih 6:1.

I drugi set su bolje otvorile Broady / Smith te povele s 3:1, ipak do izjednačenja stiglo se kod rezultata 4:4, a odlučujući break Konjuh / Lepchenko napravile su kod 6:5 i osvojile drugi set rezultatom 7:5.

Hrvatsko – Uzbekistanski par poveo je s 2:0 u odlučujućem setu ali tada kreće preokret Britanki, koje su kod rezultata 3:3 povezale 6 poena i na kraju slavile s 10:4.

Ana Konjuh u pojedinačnoj konkurenciji nastupit će u utorak, 2. kolo će pokušati izboriti u meću s Estonkom Anett Kontaveit.