WTA Stuttgart: Poraz Ane Konjuh u prvom kolu

Facebook Ana Konjuh

Naša tenisačica Ana Konjuh nije uspjela proći prvu prepreku na WTA turniru u Stuttgartu. Bolja od nje u dva tijesna seta bila je Estonka Anett Kontaveit sa 7:6 i 6:4.

Izjednačen meč odigrale su ove dvije tenisačice. Prvi set protekao je bez breaka, iako je Kontaveit imala pet prilika za oduzimanje servisa prvom dijelu, no Konjuh je svaki put imala odgovor. Dubrovčanka je svoju jedinu priliku propustila kod 4:4 te je set odlučen u tie-breaku. Tada je Estonka odigrala odlično i napravila prednost. U drugoj dionici naša je tenisačica počela više griješiti pa je Kontaveit povela s 5:1. Ipak, Konjuh se vratila na 5:4, no dalje nije išlo. Estonka, koja igra u odličnoj formi (finale Biela), izborila je drugo kolo.

Ovo je treći poraz u nizu za Konjuh u prvim kolima WTA turnira. Sutra na teren izlazi Mirjana Lučić-Baroni protiv Francuskinje Kristine Mladenović. Dodajmo i da je ovo prvi turnir nakon više od godinu dana za Mariu Sharapovu. Ruskinja je bila pozitivna na meldonij, koji je od 1.1.2016. na listi nedopuštenih sredstava. U prvom kolu protivnica joj je Talijanka Roberta Vinci.