WTA Tokyo: Donna Vekić poražena u polufinalu

Osma igračica svijeta bila je prejaka.

Hrvatska tenisačica i 45. igračica svijeta, Donna Vekić, nije se uspjela plasirati u veliko finale WTA turnira u japanskom Tokyju nakon što je za dva sata i šest minuta igre izgubila od osme igračice svijeta i četvrte nositeljice, Čehinje Karoline Pliškove, rezultatom 6:2, 4:6 i 6:3.

Čehinja je u prvom setu ubrzo došla do ogromne, 4:0 prednosti te mirno privela set kraju, da bi u drugom setu naša Osječanka uspjela izjednačiti i odvesti meč u odlučujući, treći set. Ipak, u njemu je Pliškova s dva nova breaka došla do pobjede.

U velikom finalu Čehinja će igrati protiv Japanke i pobjednice US Opena, Naomi Osake, koja je s lakoćom pobijedila Camilu Giorgi u drugom polufinalu. Nakon samo 72 minute igre bilo je 6:2 i 6:3.