WTA: Uvjerljiva Lučić-Baroni u osmini finala Charlestona

Sportske Novosti

Najbolja hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni nastavlja s odličnim igrama ove sezone. Nakon zagrijavanja protiv Aleksandre Krunić u prvom kolu, danas je bez problema svladala svoju sljedeću prepreku – Njemicu Monu Barthel, 88. tenisačicu svijeta. Za točno sat vremena naša igračica slavila je sa 6:3 i 6:2 te se plasirala u osminu finala WTA turnira u Charlestonu.

Njemica je bolje započela susret, povela je 3:1, no tada Mirjana ulazi u ritam i veže pet gemova zaredom te osvaja prvi set. Sa sličnom igrom nastavila je i u drugom setu. Njemica je pokušava agresivnom igrom na reternu, no napravila je previše pogrešaka, dok je Lučić-Baroni dominirala kvalitetnom igrom u izmjenama. Ubacila je dva asa, uz isto toliko dvostrukih pogrešaka, a realizirala je 61 posto poena nakon prvom servisa.

U osmini finala Lučić-Baroni očekuje dvoboj s Nizozemkom Kiki Bertens, 21. tenisačicom na WTA ljestvici. Bertens je u drugom kolu bila bolja od Katerine Bondarenko sa 6:2 i 7:5, a slavila je i u jedinom međusobnom ogledu s Lučić-Baroni prije dvije godine na US Openu. Ipak, Bertens ove sezone ima samo pet pobjeda uz čak devet poraza pa je ovo još jedna prilika za lijep rezultat naše tenisačice.