WTA Washington: Donna Vekić izborila finale!

Donna je na korak do naslova.

Mlada hrvatska tenisačica iz Osijeka, Donna Vekić, uspješno se plasirala u finale WTA turnira u američkom Washingtonu. 44. igračica svijeta prema WTA ljestvici sa 7:5 i 6:3 pobijedila je Kineskinju Saisai Zheng te se nakon 97 minuta plasirala u finale.

Iako je 85. tenisačica svijeta povela 2:0 u prvom setu, Donna je preokrenula rezultat i došla do prednosti od 4:2. Nakon novog izjednačenja, Donna je napravila break za vodstvo od 6:5, a zatim četvrtom iskorištenom set loptom povela u setovima.

U drugom setu od samog početka Donna je imala break prednosti, kojeg je potvrdila još jednim oduzetim servisom pri rezultatu 5:3 te prvom meč loptom prošla u finale. Kasno večeras, sedma nositeljica za naslov će igrati protiv Ruskinje Svetlane Kuznetsove.