WTA Washington: Donna Vekić nakon drame izborila četvrtinu finala

Naša tenisačica uspjela je proći osminu finala.

Donna Vekić uspjela se plasirati u četvrtinu finala WTA turnira u američkom Washingtonu. Mlada Osječanka pobijedila je Mađaricu Fanny Stollar rezultatom 6:2, 3:6 i 7:6 za dva sata i 26 minuta igre.

S dva breaka u prvom setu Donna je suvereno došla do prednosti u setovima, da bi jednim oduzetim servisom Stollar izjednačila na 1-1 u setovima. Naša tenisačica vodila je 3:0 u odlučujućem setu, no Mađarica je uspjela izboriti tie-break, a u njemu smo svjedočili pravoj drami.

Donna je spasila tri meč lopte, a Fanny njih čak četiri. Ipak, petu meč loptu naša tenisačica iskoristila je te s ukupnih 15-13 u trinaestoj igri upisala pobjedu.