Zadar dočekao pobjedu nad Hajdukom, Štimac se osvetio

Zadar je pred svojim navijačima svladao Hajduk...

Igor Štimac/Foto: Mario Ćužić - ZNA

Zadar je svladao Hajduk 2:0 i osvojio jako važne bodove u borbi za ostanak. Četiri kola prije kraja sezone Hajduk još nije osigurao Europu. Domaći su bolje otvorili utakmicu i nekoliko puta su zaprijetili u početnim minutama. U 16. minuti Zadar je poveo kad je gostujuća obrana nakon kornera zaboravila na Ikića, a on je glavom poslao loptu u mrežu.

Nakon toga je pao ritam utakmice. Kalinić je sredinom prvog dijela obranio dobar pokušaj Jurkića, a Hajduk je počeo prijetiti tek u završnici prvog dijela, no bilo je to bez većih opasnosti za Gluića. Hari Vukas je u nastavku uveo Milevskog umjesto Tudora, što se pokazalo dobrim potezom budući da je Ukrajinac razbudio goste. U 53. minuti je Maglica iskoristio jednu pogrešku obrane Zadra, prošao Gluića, ali onda je loše pucao. Minutu potom je dobar udarac Krstanovića otišao pored gola.

Mišić je u 56. minuti igrao rukom nakon udarca Vlašića, ali Bruno Marić nije sudio kazneni udarac. Dvije minute kasnije Sušić je lijepo pronašao Maglicu, koji je išao sam prema vratima, ali je umjesto udarca pokušao pronaći Milevskog, što su zadarski braniči lako blokirali. U 66. minuti je blokiran dobar udarac Sušića. Pet minuta kasnije je Kalinić dobro reagirao nakon udarca Čirjaka. Sušić je u 74. minuti pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Jurkićem, no opet nije bilo kaznenog udarca.

Štimac je u završnici uzveo Suraća i Pešića, čime je Zadar dobio na agresivnosti u napadu. U drugoj minuti sudačke nadoknade Pešić je projurio po lijevoj strani obrane Hajduka i uposlio Krstanovića, a on je iz blizine lako poslao loptu u mrežu. Tako Zadrani i dalje imaju dobre izglede za ostanak.

Zadar: Gluić, Mišić, Ikić, Jerbić, Jurkić, Banović, Pušić, Okechukwu (od 69. Pešić), Jović (od 79. Surać), Terkeš (od 60. Čirjak), Krstanović

Hajduk: Kalinić, Vršajević, Maloča, Milović, Mikanović, Caktaš, Sušić (od 85. Maloku), Mezga, Tudor (od 46. Milevskij), Vlašić (od 74. Juranović), Maglica